• https://facebook.com/adanatonerdolummerkezi
  • https://plus.google.com/u/0/114513752867417621071
  • https://twitter.com/adanatonerdolum
Üyelik Girişi
Saat
Takvim
Site Haritası
Sponsor Reklam

İletişim* İLETİSİM BİLGİLERİ *

Sabit Telefon       : 0322 429 07 87
Gsm Numaramız : 0541 215 98 20


Sümer Mahallesi, Karafatma Caddesi No: 76/B Seyhan/Adana


::::YOL TARİFİ:::
Karafatma Caddesindeki TATLICI KÖSE'yi 100M Geçince Yolun Sağ Tarafında ÖZEN ALÜMİNYUM'un Yanındayız...

İşyerimizin Adı: ( Adana Toner Dolum Merkezi )HARİTAYI DAHA BÜYÜK GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Adana Toner Dolum Merkezleri ve Kartuş Dolum Merkezi - Toner Tozu Dolumu Satış Firmaları Yerleri

Mürekkep kartuş : İnkjet yazıcıların sarf malzemesidir.Kartuş içerisinde sıvı mürekkep bulunmaktadır.Kartuş, mürekkep taşıyıcıdır,( bazen de baskı kafası olarak işlem yapar ) içeriğinde ki sıvı mürekkepi kağıta aktarır. Genellikle yazıcılar 2 kartuşla çalışmaktadır.

Bunlardan birisi siyah diğeri ise renkli kartuştur.Her yazıcı üreticisi kendi özel kartuşlarını üretmektedir. Bu nedenle bir üreticinin kartuşu fiziksel ve elektriksel olarak diğer üreticinin yazıcısında çalışmamaktadır.

orjinal kartuşlar genellikle pahalı ürünler olduğundan, bir çok yan sanayi kartuş firması ucuz ve makineye uyumlu kartuş üretimi yapmaktadır. Bu kartuşlar orjinal kartuşlara göre daha yüksek kapasiteye ve kaliteye bile sahip olabilmektedir.

Tasarruf sağlamak için bir çok tüketici yüksek maliyetlerden kaçınmak için, kartuşlarını doldurmakta (ya da dolum yaptırmakta ), bitmeyen kartuş sistemi kullanmakta ya da yan sanayi kartuşları satın almayı tercih etmektedir. Toner kartuş : Toner kartuş ( Lazer toner olarakta söylenir ),lazer yazıcı sarf malzemesidir.

Toner kartuşlar, toner tozu, bir takım plastik parçacıklar, karbon ve renkli bileşenlerden oluşmaktadır.Toner kağıt üzerine transfer işlemini, elektrostatik şarjlı drum ünitesi yardımıyla yapmaktadır.

Toner kartuşu pahalı ürünler olup, zaman zaman yazıcının değerinden bile fazla olabilmektedir. Bu durum genellikle ucuz yazıcılarda yaşanmakta olup tüketiciler yeni bir kartuş alımı yerine yeni bi yazıcı satın almayı tercih edebilmektedirler. Günümüzde bir çok kullanıcı dolum kitleri satın alarak kendi tonerini doldurmakta ya da dolum merkezleri aracılığıyla,toner kartuşlarını yeniden kullanmaktadırlar.

Yazıcı toner ve kartuşlarının çevreye etkileri Her yıl 350 milyon adetten fazla toner kartuşu çevreye atılmaktadır. 2012 yılında 500 milyon lazer toner ve 1.8 milyar mürekkep kartuşun çevreye atılacağı tahmin edilmektedir. Her bir kartuşun toprakta çözülmesi 450 - 1000 yıl sürmektedir. Hemen hemen her kartuş yeniden doldurulabilir ya da yenilenebilir.Kartuşun dolum olması hem yüksek tasarruf sağlar, hemde çevre kirliliğini azaltmaktadır.

Örnek olarak ülkemizde her yıl milyonlarca kartuş çevreye atılmaktadır. Milyonlarca kartuş her yıl Türkiye de çevreyi kirletmekte ve ekonomiye milyarlarca dolar zarara yol açmaktadır. Atılan kartuşlar bir araya getirilse bir futbol stadyumunun tamamını 20 kez doldurabilir.

Not : Bir çok ülkedeki kurum ya da kuruluşlar kartuşların çöpe atılması yerine yeniden kullanılması için destek olmaktadırlar.

Kartuşlar petrolden ve çeşitli kimyasallardan oluştuğu için çevre için tehlike oluşturmaktadır. Yurt dışında yapılan bir çok program ve seminerlerde bu kirliliğe değinilmiş ve önlem olarak kartuşların tekrar kullanılması öngörülmüştür.Hp ve Lexmark geri dönüşüm programları ile, boş tonerleri bünyelerinde toplamakta ve yeniden kullanıma kazandırmaktadır.Kartuş dolumu yapmak ya da yenilenmiş yan sanayii ürünlerin tercih edilmesi, eldeki kartuşların yeniden doldurulması çevre kirliliğini önleme açısından en önemli çözümlerdir.

Google Arama Motoru`nda Arama Terimleri Aşağıda Yer Almaktadır.

Adana Toner Dolum Merkezleri, Adana Toner Dolum Merkezi, Adana Kartuş Dolum Merkezleri, Adana Kartuş Dolum Merkezi, Adana Toner Firmaları, Adana Toner Dolum Yerleri, Adana Kartuş Mürekkebi, Adana Toner Tozu, Adana Toner Dolumu, Adana Toner Doldurma, Adana Toner Dolum, Adana Toner Satış, Adana Kartuş Dolumu, Toner Dolum Merkezleri, Kartuş Dolum Merkezleri, Adana, Toner, Kartuş, Toner Dolum Merkezi, Kartuş Dolum Merkezi, Adana Toner Yerleri, Adana Toner Firmaları, Toner Dolum Yerleri, Toner Dolum Firmaları

some text
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret75626
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.30506.3303
Euro7.37147.4010
Hava Durumu
Anlık
Yarın
32° 34° 22°
Sponsor Reklam